niedziela, 7 października 2012

PKN Orlen - tydzień 41

Od czerwca Orlen porusza się w kanale wzrostowym. Linie trendu 200, 80 i 20 sesyjnego są rosnące. Kurs wspierany jest przez średnie krótkoterminowe. Średnie długie systematycznie pną się w górę.
PKN - układ tygodniowy
Aktualnie spółka ma problemy z pokonaniem oporu, którego początki można wyznaczyć w pierwszych dniach listopada 2010 roku. W lipcu 2011 w okolicach 46,30 można także zaobserwować wahnięcie podczas dość silnych spadków.
Poziom ten interpretuję, jako dość ważny. Mogący zaważyć na zmianie kierunku. Chociaż, jeśli przyjrzymy się listopadowi 2010 i lipcowi 2011 to widać, że na tym poziomie trend nie ulegał zmianie. Podczas wzrostu nastąpiło chwilowe zatrzymanie podobnie jak podczas spadku. 
PKN - układ tygodniowy
Dlatego zakładam i tym razem podobny scenariusz. Zwłaszcza, że ostatnio mieliśmy do czynienia z dość dużą luką hossy. Będzie stanowiła ładne wsparcie dla ewentualnych spadków. Zakładam, że w najbliższym czasie możemy poruszać się między 43,26 a 46,28 zł. 
PKN - układ dzienny
Wybicie dołem luki hossy może być groźne - ewentualna formacja podwójnego szczytu. Ale ja obstawiam raczej scenariusz pro wzrostowy.


Jeśli chcesz podzielić się swoimi uwagami to napisz komentarz lub e-mail.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz