niedziela, 7 października 2012

Forte - tydzień 41

Naliczenie dywidendy często jest powodem zawirowań w trendzie kursu akcji. Tak też było w przypadku Forte. Lipcowa dywidenda właściwie przyczyniła się do zmiany trendu, przynajmniej na razie krótkoterminowego, na malejący. Do połowy sierpnia udało się odrobić szybki spadek, który nastąpił po naliczeniu dywidendy został odrobiony,. Jednak od tego czasu obserwujemy obsuwanie się kursu. 11 września kurs wybił się z kanału wzrostowego i nadal zmierza na południe.
Forte - układ tygodniowy

Przez rok kurs wpinał się mozolnie w górę w tej chwili mamy już ponad miesięczną przerwę. Powstała formacja to trójkąt równoramienny. Informuje nas o nadchodzących zmianach. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jak będzie kształtował się kurs w najbliższym czasie.
Formacje trójkątów występują zarówno jako formacje odwrócenia jak i kontynuacji trendu. Czynnikiem decydującym jest kierunek wybicia względem poprzedzającego ruchu. Są formacjami najczęściej spotykanymi, lecz najmniej pewnymi co do kierunku wybicia. Cechą charakterystyczną dla trójkąta równoramiennego jest wzajemne nachylenie linii lokalnych szczytów i dołków pod zbliżonym kątem. Każdy kolejny szczyt jest niższy od poprzedniego, każde minimum jest wyższe od poprzedniego (na podstawie NewTrader.pl).
Forte - układ dzienny
Problemem są obroty. Forte nie należy do zbyt popularnych spółek. Czasami obroty są znikome. Według teorii obroty w takiej formacji powinny maleć im bliżej są ramiona trójkąta. Tyle, że obroty są niewielkie 5 szt., 540 itd. Zakładając, że mamy do czynienia właśnie z formacją trójkąta równoramiennego, wybicie powinno właściwiej już nastąpić. Myślę, że nadchodzący tydzień powinien wskazać kierunek zmian.
Forte - układ dzienny
Życzę Wszystkim oczywiście zmiany na kierunek północny, ale na wszelki wypadek ustawiam SL na 11,30.


Jeśli chcesz podzielić się swoimi uwagami to napisz komentarz lub e-mail.

1 komentarz:

  1. Jest szansa aby zrobił pan aktualizacje ? bo słyszałem ze dużo się zmieniło.

    OdpowiedzUsuń