poniedziałek, 20 sierpnia 2012

Police - tydzień 34

Od ponad miesiąca posiadam w swoim portfelu akcje Zakładów Chemicznych POLICE. Od 1 czerwca 2012 odnotowujemy wzrost wartości akcji. W lipcu, miesiąc temu, nastąpiło potwierdzenie zmiany trendu. Kurs wyłamał się górą z kanału spadkowego. Właśnie po potwierdzeniu zmiany trendu nabyłem akcje tej firmy. Zobaczmy jak to wygląda na wykresie tygodniowym:
Police - układ tygodniowy

Na wykresie wyraźnie widać dwa kanały: pierwszy - spadkowy , drugi - wzrostowy.
Od końca 2008 roku na walorze obserwujemy wzrost poprzecinany krótszymi lub dłuższymi korektami. Linia trendu 200 tygodniowego jest wyraźnie rosnąca. Ten kto traktował Police jako inwestycje długoterminową na pewno jest zadowolony. Patrząc na wykres w układzie dziennym można zobaczyć, że linia trendu 200 sesyjnego jeszcze nie zmieniła kierunku spadkowego. Jednak systematycznie skręca w kierunku północy. Linie trendu 80 i 20 sesyjnego już od jakiegoś czasu wskazują północ.
Police - układ dzienny

Warte do odnotowania jest wsparcie ze stycznia 2011 - 11,80. Zarówno średnie krótko jak i długoterminowe ładnie wspinają się do góry.
Police - układ dzienny

Większe znaczenie ma opór na poziomie 12,21. Niedawno mieliśmy próbę pokonania go. Kurs wprawdzie na jeden dzień znajdował się na poziomie 12,25 ale już następnego nastąpiła drobna korekta.
Przejdźmy teraz na bardziej szczegółowy wykres - 60 minutowy.
Police - układ 60 minutowy
Police - układ 60 minutowy
Na wykresie 60 minutowym można znaleźć ważniejsze wsparcie niż odległe (w czasie) 11,80. Wartości 11,56 i 11,60 wydaje się, że mogą odegrać w najbliższym czasie pewną rolę. Zastanawiam się nad dokupieniem na tym poziomie jakiego pakieciku.
Jak dobrze wiecie lubię czasami zobaczyć co podaje serwis czasnazysk.pl na temat dane spółki.
Police - na podstawie czasnazysk.pl
Otóż 21 czerwca padł sygnał kupna. Teoretyczny zasięg kursu 15,94. Pozostaje czekać.

Jeśli chcesz podzielić się swoimi uwagami to napisz komentarz lub e-mail.

3 komentarze:

  1. na rynku trudny okres może do końca roku będzie bujało do wyboru jedynie akcje z WIG20 bo tylko tam jakaś płynność na reszcie marazm i dołki i szorowanie po dnie

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że tylko WIG20. Wszystko zależy od ilości gotówki, którą pakuje się w spółkę. Jeśli duże kwoty (50 000 w jedną spółkę) to, rzeczywiście jest wymagana płynność z WIG20. Ale popatrzmy na Eurocash - bardzo ciekawie, albo zupełnie małe na małe kwoty (niska płynność) - PGSsoft.

    OdpowiedzUsuń
  3. Oczywiście zgodzę się z tym że wszystko zależy od kwoty.

    OdpowiedzUsuń