wtorek, 12 czerwca 2012

Jak obniżyć rachunki o 10% ?

Alior Bank ponownie daje znać o sobie. Przygotował bardzo ciekawą ofertę, której celem jest obniżenie rachunków za energię, telefon, internet, telewizję, ubezpieczenie domu, ubezpieczenie na życie o 10%. Czyli jeśli miesięcznie wydajesz 1500 zł. na opłaty to bank proponuje Ci obniżenie rachunków o 150 zł. Aby obniżyć rachunki bank będzie proponował zmianę dostawców usług. Oferta gwarantuje obniżenie rachunku o 10% co oznacza, że jeśli bank nie znajdzie tańszego dostawcy to różnicę wypłaca sam, uzupełniając brakującą kwotę. Czyli jeśli gwarantuje, że rachunki będą niższe o 150 zł. a w wyniku zmian umów zyskamy jedynie 100zł. to pozostałe 50 zł wypłaca bank.Wypłaty mają być realizowane w trybie kwartalnym przez maksymalnie 2 lata.
Warunkiem skorzystania z oferty jest założenie konta w Alior Banku lub posiadanie karty rejestracyjnej do systemu darmowego opłacania rachunków.

Aby założyć konto w Alior Banku proszę skorzystać z poniższego linku:
Kolejnym warunkiem jest dokonywanie w Alior Banku płatności za usługi objęte gwarancją. W przypadku, gdy kwota Premii przekracza 760 zł, otrzymasz premię dodatkową przeznaczoną na opłacenie podatku.
Oferta jest kierowana zarówno dla osób preferujących bankowość tradycyjną jak i internetową. Jeśli korzystasz z internetu, a pewnie tak jest skoro czytasz ten artykuł, to możesz sprawdzić potencjalne oszczędności za pośrednictwem dedykowanej strony http://nizsze-rachunki.aliorbank.pl.

Całość brzmi dość ciekawie, ale... No właśnie o ile nie widzę większego problemu w zmianie dostawcy prądu to zmiana ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie mieszkania jest wg bardzo problematyczna. Bo niby jak porównać te usługi, kiedy warunki ubezpieczenia z reguły ledwo mieszczą się na 30 stronach? Wg ubezpieczenie są praktycznie nieporównywalne. Próbowałem to zrobić już kilka razy i po kilkunastu dniach analiz, przeczytania setek stron pozostawałem w tej samej firmie.Czytając regulamin promocji nie znalazłem, żadnych informacji związanych z kryteriami jakimi będzie kierował się bank przy doborze lepszych dostawców. Z tego wynika, że jedynym kryterium będzie cena i podstawowy cel. Np. aktualnie mam podpisaną umowę z UPC na dostawę TV kablowej i internetu. Płacę 130 zł. Bardzo łatwo mogę zaproponować obniżenie rachunku za tv i internet. Lokalny dostawca kablówki pobiera opłatę 30 zł a internet z Aero2 jest np za darmo. I już mamy obniżenie rachunku. Masz telewizję - masz, internet działa - działa. Bank proponował oszczędności skoro wybierasz droższą opcję to bank do tego już nie dokłada.
Z całej tej oferty pozostaje właściwie jedynie energia elektryczna - tutaj nie ma aż takiego problemu, chociaż są osoby, które mają opcję dwutaryfową :-]

Promocja trwa od dnia 1 czerwca 2012 do dnia 31 lipca 2012.
 

Jeśli chcesz podzielić się swoimi uwagami to napisz komentarz lub e-mail.

1 komentarz:

  1. Co tam 10% obniżka rachunków skoro najwiekszy udział w domowych finansach ma rata za mieszkanie.

    Gdyby obniżyli mi raty z obecnych 1799 zł NajnizszeRaty.pl - Ile wyniesie rata kredytu 300 tyś. zł na 6% na 30 lat? o 10% czyli o 180 zł to by dopiero bylo coś? :)

    OdpowiedzUsuń