czwartek, 7 czerwca 2012

Czyszczenie portfela


Dawno nie było zmian w moim portfelu. Jednak bieżący tydzień przyczynił się do jego znacznego przewietrzenia. Zawsze w takim przypadku zastanawiam się czy należało tak długo czekać? Czy nie należało szybciej sprzedawać? Czy to czasem nie jest koniec spadków?
Ale decyzje zapadły i należy po pewnym czasie przeanalizować sytuację i wyciągnąć wnioski. Decyzje dotyczące sprzedaży zapadły ponieważ niektóre spółki przekroczyły poziomy, które były przeze mnie tolerowane.

I tak z mojego portfela zniknął Synthos i Grajewo. Aktualny skład portfela to:

  • Eko Export 36%, 
  • Eurocash 18%,
  • PGSSoft 7% 

Pozostałe 39% to gotówka, którą należy zagospodarować. 


O ile PGSSoft oraz Eurocash nie stanowią problemu to EkoExport już tak. 
Eko Export - układ dzienny

Eko Export - układ dzienny

Aktualnie kurs dotarł do brzegu kanału wzrostowego. Jednocześnie znajduje się tuż nad ostatnią luką hossy. Przebicie się kursu w dół oznacza dla mnie zamknięcie pozycji. Najbliższe dni pokażą czy kurs jest w stanie utrzymać się w kanale zrostowym. Niestety aktualnie jest spychany w dół przez średnie, a na pokonanie ich może nie starczyć siły.

Zupełnie inaczej wygląda Eurocash, który właśnie wybił w górę ustanawiając nowy historyczny szczyt. Wynik został poprawiony nieznacznie, o jeden grosz ale zawsze to rekord :-) I jeszcze te rekordowe obroty, które były efekte wejścia Eurocash do indeksu MSCI Poland.
Eurocash - układ dzienny
Kurs ponownie znalazł się w kanale wzrostowym. Dlatego analizę z 22 kwietnia:

Eurocash - tydzień 16 

uważam za aktualną. Jak widać wsparcie na poziomie 38 zł. zadziałało.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz