niedziela, 15 kwietnia 2012

Eko Export - tydzień 15

Krótszy tydzień rozpoczął się do dużego akcentu - wyznaczającego nowy historyczny szczyt. Formacja spadającej gwiazdy ciąży zarówno na wykresie dziennym jak i tygodniowym. Chociaż korpus wtorkowej świecy jest dość długi to uważam ją za spadającą gwiazdę. Środa - dalsze ostrzeżenie w postaci doji (świeca równowagi). W czwartek mamy spadek, ale ... przy małych obrotach w porównaniu z poprzednimi dniami. Piątek to ładny wzrost potwierdzony obrotami. Dlaczego więc czepiam się tej świecy wtorkowej, skoro w piątek mamy wzrost?


Eko Export - układ tygodniowy
Na wykresie tygodniowym widać coś co może przypominać spadającą gwiazdę. Ale dodatkowo zauważyłem występującą od początku roku prawidłowość.
Eko Export - układ tygodniowy
Jak widać na wykresie mamy dwa tygodnie wzrostowe, a następnie dwa spokojniejsze, lekko spadkowe. Skoro mieliśmy ostatnio dwa tygodnie wzrostowe to czas na dwa spadkowe. Spadki nie przekraczały wysokości ostatniej świecy wzrostowej. Czyli nie powinniśmy spaść poniżej 19,60.
Eko Export - układ dzienny
W połowie marca widać przyspieszenie wzrostów. Kurs wybił górą z kanału wzrostowego. Po miesiącu można wyznaczyć nowy, bardziej stromy kanał wzrostowy.
Eko Export - układ dzienny
Nawet wtorkowy wzrost prawie idealnie wpasowuje się w ten kanał. Gdzie wyznaczam obronę przed potencjalnymi spadkami?
1. Niecałe 21 zł. - linia trendu 20 sesyjnego, oraz otwarcie ostatniej świecy.
2. Dolna linia nowego kanału - około 20,10. Linia pokrywa się prawie idealnie z linią trendu 80 sesyjnego, dodatkowo jest wspierana przez średnie krótkoterminowe.
3. 18,97 - poprzednie doji ewentualnie jeśli kurs szybko ruszy w dół to wsparciem powinna być górna linia poprzedniego kanału wzrostowego. Do tego czasu powinna być wspierana przez średnie długoterminowe.
4. Jeszcze ważniejsza ostatnia luka hossy.
5. Średnie długoterminowe.
Eko Export - układ dzienny

Jak widać jest się gdzie bronić.
Jeśli przeanalizujemy wykres 60 minutowy to można dopatrzyć się chorągiewki z próbą wybicia górą w piątek po godzinie 14.
Eko Export - układ 60 minutowy
W poniedziałek powinno zadziałać wsparcie na RSI. W nadchodzącym tygodniu nie spodziewam się wielkich zmian. Mam nadzieję na dwa tygodnie uspokojenia. Atak na wyznaczony szczyt powinien rozpocząć się dopiero po nabraniu sił, zbudowaniu bazy. Bez tego atak nie powiedzie się zwłaszcza, że szczyt został wyznaczony przy bardzo dużych obrotach.
Jeszcze jedna obserwacja... Czy zwróciliście uwagę na to jak od 10 stycznia zaczęła rosnąć liczba transakcji.

Eko Export - układ dzienny

Jeśli chcesz podzielić się swoimi uwagami to napisz komentarz lub e-mail.

6 komentarzy:

 1. Ciekawa analiza. A co sądzisz o obecnej sytuacji na Netii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli chodzi o Netię ... to właśnie dzisiaj sprzedałem wszystko :-)
  Zdecydowanie nie jestem zadowolony z osiągniętego wyniku. Niby na plus ale daleko za Eko Export. Być może średnie długoterminowe okażą się wystarczającym wsparciem ale dużo atrakcyjniej wygląda Grajewo. I właśnie w tym kierunku prawdopodobnie pójdę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z Grajewem jestem od 6,15. A Netię przespałem.Dzięki za opinię.

   Usuń
 3. Ja niestety Grajewo jedynie obserwowałem, ponieważ nie miałem więcej funduszy. Szkoda bo lepiej wypada niż Netia. Bardziej dynamicznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe naprawdę. Co myślisz o Skotanie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Pozycję ze Skotanem zamknąłem 19 marca z bardzo zadowalającym wynikiem. Jak jeszcze znajdę dzisiaj chwilę, to poparzę co tam słychać.

  OdpowiedzUsuń