wtorek, 27 marca 2012

Podsumowanie - 2012 tydzień 12

Miniony tydzień przyniósł wyprzedaże w moim portfelu. Z portfela wypadły GANT i HAWE. Pozostały spółki charakteryzujące się wielotygodniowym, równomiernym wzrostem średnich długoterminowych.

 Eko Export

W ostatnim tygodniu spodziewałem się nadchodzącej korekty. Korekta owszem pojawiłam się nawet, ale nie była tak duża jak zakładałem. Może to oznaczać, że jeszcze jesteśmy przed korektą i właśnie ku temu się skłaniam.  Na razie zadziałała luka hossy i wsparcie ze strony linii trendu 80 sesyjnego. Ostatnio rejestrujemy obory powyżej średniej. Średnie długoterminowe trochę przyspieszyły wznoszenie się.
Eko Export - układ dzienny

 Na razie korzystam ze wzrostów i ustawiam stop loss coraz wyżej. Eko Export jest koniem pociągowym mojego portfela. Środki zainwestowane w pierwszych dniach stycznia rawie podwoiły się.


Eurocash

Minął kolejny wzrostowy tydzień Eurocash. Wywalczono nowy historyczny szczyt.
Eurocash - układ dzienny
Średnie długoterminowe cały czas równomiernie się wspinają. Piątek zakończył się duża świecą wzrostową. Dzisiaj świeca została obroniona. Widać wsparcie ze strony średnich krótkoterminowych oraz poziomu 35 zł.

Netia

Netia to kolejna spółka, która wyznacza nowe historyczne szczyty. Od sierpnia 2011 porusza się w kanale wzrostowym.
Netia - układ dzienny
Praktycznie od początku marca notujemy obroty powyżej średnich . Wzrost jest spokojniejszy niż w przypadku Eko Export.

Synthos

Synthos to kolejna spółka, która ustala kolejne historyczne szczyty. Silne wsparcie mamy na poziomie 5,92.
Synthos - układ dzienny

Synthos - układ dzienny

Zresztą jak widać na wykresie dziennym wsparcie już dało znać o sobie w tamtym tygodniu. Ostatnio także linia trendu długoterminowego (200 sesji) zmieniła kierunek na wzrostowy.

Generalnie jestem bardzo zadowolony ze spółek, które aktualnie znajdują się w moim portfelu. Zastanawiam się czy pieniądze pozostałe po ostatnich wyprzedażach zainwestować w akcje, które już posiadam, czy też w zupełnie inne spółki, certyfikaty itp? Do końca roku daleko, a moim marzeniem jest utrzymać aktualny  wzrost wartości portfela.

Być może macie jakieś sugestie. Jeśli tak to piszcie komentarze, listy.4 komentarze:

 1. http://imageshack.us/f/831/sns60.png/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja to widzę tak:
  obrazek

  Kurs trzyma się jeszcze kanału. RSI, MACD sugeruje, że zbliżają się zmiany.
  Wolumen malejący. Jeszcze trochę brakuje do 7,66 - sugerowany zasięgu wzrostu według analizy XO.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja sugestia- trzymaj się swojego trading planu, a nie mojego czy jakiegoś Anonimowego. Poza tym dlaczego myślisz w kategoriach - do końca roku? Jeśli nie jesteś funduszem, ani nie masz zamiaru wypłacić wszystkiego w Sylwestra, nie widzę w takim zakotwiczaniu się większego sensu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie miałem na myśli trzymania akcji do końca roku, a jedynie psychologiczną granicę podsumowań. Czyli wyznaczenie najbliższego celu działania.

  OdpowiedzUsuń