wtorek, 20 marca 2012

Eko Export - czy będzie korekta?


Koniem pociągowym mojego portfela w tym roku stała się spółka Eko Export. Rok 2011 minął pod znakiem Cormay, ale już wtedy także w portfelu gościł Eko Export. Uważałem, że spółka ta po okresie odpoczynku ruszy ponownie mocno do góry. Powiem szczerze, że aż na takie wzrosty to nie liczyłem.
Trochę statystyki:


1
dzień
5
sesji
10
sesji
1
miesiąc
3
miesiące
6
miesięcy
1
rok
2
lata
Zmiana ceny (%) 1,67 % 15,82 % 36,57 % 46,40 % 144,98 % 271,20 % 157,75 % 181,54 %

Skoro już rośnie to dlaczego z tego wzrostu nie korzystać? Wzrost bardzo ładnie wygląda na papierze. Ale co zrobić, żeby nie stracić tego co udało się wypracować w trakcie korekty? Czy będzie korekta? Oczywiście, że będzie. Zawsze wcześniej czy później się pojawiają. Pytanie powinno brzmieć:

Kiedy nastąpi korekta i jak będzie głęboka?

Im dłużej czekamy tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia korekty. Im większe wzrosty tym głębsza może być korekta. Ostatnie dwa tygodnie to znaczne przyspieszenie wzrostów. Kurs wspina się coraz szybciej w górę, ale rosną także obroty także rosną. Przyjrzyjmy się wykresowi w układzie miesięcznym.

Eko Export  - układ miesięczny
Jak widać aktualnie mamy do czynienia z najdłuższym wzrostem w historii notowań EEX. Aktualnie mamy siódmy miesiąc wzrostów. Do końca lutego wzrost był dość stabilny, a kurs wspinał się kątem około 45 stopni. Ale marzec przyniósł przyspieszenie. Marzec jeszcze się nie skończył. Jeśli nadejdą spadki to marcowa świeca może okazać się spadającą gwiazdą, która rozpocznie dłuższą korektę. Jak głęboką?
Pierwszy poziom wsparcia ustalam na 23,60% zniesienia fibo czyli 13,20 zł, ale silniejszym wsparciem wydaje się luka hossy z 8 lutego 2012 na poziomie 11,83 zł. Ostatecznym wsparciem i najsilniejszym są okolice 9,02 zł.
Dlaczego (?) ... ponieważ w miejscu tym pojawia się jednocześnie kilka elementów:
  1.  Poprzedni szczyt z grudnia 2010.
  2. 50% zniesienia fibo
  3. Luka hossy z 11 stycznia 2012.
Dla mnie jest to poziom ostatecznej obrony.
Eko Export - układ tygodniowy
Na wykresie widać jak kurs wybił górą kanał wzrostu, w którym wcześniej stabilnie się poruszał.
Eko Export - układ dzienny
Należy zwrócić jednak uwagę na fakt, że po wybiciu z kanału spółka zbudowała sobie pewne wsparcie w postaci luki hossy.
 Im dłużej kurs pozostanie powyżej tej luki tym większe będzie miała znaczenie podczas nadchodzącej korekty. Jak obronić się przed korektą? Ja ustawiłem Stop Loss.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz