niedziela, 26 lutego 2012

Podsumowanie - 2012 tydzień 8


Lepiej późno niż wcale - podsumowanie 8 tygodnia 2012.


Nadal odczuwaliśmy negatywny wpływ luki bessy z sierpnia 2011. Ostatnie dwa tygodnie to korekta kursu po nieudanym ataku na właśnie tę lukę. Jeszce gorszym jest fakt, że w piątek nie udało się obronić poziomu 5,93. Średnie krótkoterminowe skręciły na południe. Średnie długoterminowe jeszcze się wspinają.

CD Projekt Red - układ dzienny
Aktualnie kurs znalazł wsparcie ze strony linii trendu 80 sesyjnego. Kolejne wsparcie to 5,67 - 5,71. Są to wsparcie z 10 sierpnia 2011 oraz 50% zniesienia fibo. Kurs nadal porusza się w kanale wzrostowym. Jednak w ciągu najbliższego tygodnia powinno dojść do rozwiązania aktualnej sytuacji. Jeśli kurs wybije poniżej średnich długoterminowych a tym samym wybije dołem z kanału to zamykam pozycję - tym razem ze stratą.
CD Projekt Red - układ dzienny

W tym tygodniu ostatecznie kurs uległ niewielkiej zmianie. Średnie krótkoterminowe nieznacznie spowolniły swój wzrost, ale nadal stanowią doskonałe wsparcie dla kursu. Podobnie linia trendu 80 sesyjnego.
Ekoexport - układ dzienny

Średnie długoterminowe bardzo systematycznie wspinają się do góry. Pozostaje czekać na wzrosty, które powinny nastąpić w ciągu 10 dni.Tydzień zakończył się ładnym akcentem, szkoda tylko, że przy niezbyt dużych obrotach. Najważniejszym wydarzeniem mijającego tygodnia jest fakt, że udało się utrzymać powyżej linii spadku, która można wyznaczyć od 17 stycznia 2011 roku. Ten fakt oznacza zmianę trendu długoterminowego.
Eurocash - układ dzienny

Jednocześnie opór 31,50 okazał się na razie zbyt trudny do pokonania. Przewiduję, że spółka będzie budowała bazę do wybicia między 30,16 a 31,50.
Eurocash - układ dzienny

Gant
Kurs dotarł w połowie tygodnia do dolnej linii kanału wzrostowego. W środę rozpoczęły się wzrosty, ale najpierw pojawiła się luka bessy. Średnie krótkie skierowały się ponownie w górę.  Na średnich długoterminowych można zaobserwować wytracanie prędkości wzrostu. Połowa dużej świecy wzrostowej z 7 lutego została obroniona. Czas by kurs dynamiczniej ruszył do góry aby utrzymać się w kanale. Pytanie tylko czy warunki zewnętrzne pozwolą na tak dynamiczny wzrost?
Gant - układ dziennyOdpoczynek po osiągnięciu historycznego szczytu. Szkoda jedynie, że obroty nie były większe. Średnie krótkie i długie rosną równomiernie w górę.

Skotan
Poruszamy się nadal w kanale wzrostowym. Mała luka bessy z początku tygodnia może odegrać jeszcze pewną rolą jako opór w nadchodzącym tygodniu. Piątkowe wahania kursu znalazły wsparcie ze strony średnich krótkich i myślę, że nadal będą wspierać kurs. Średnie długoterminowe podążają praktycznie równolegle do kanału wzrostowego.
Skotan - układ dzienny
Mijający tydzień był pierwszym spadkowym tygodniem od końca grudnia 2011. Przyglądając się wykresowi tygodniowego z grudnia 2011 można zauważyć pewne podobieństwo do aktualnego układu świec. Czyżby w najbliższe tygodnie miały przynieść wzrosty?
Skotan - układ tygodniowy

Synthos
Ostatnie dwa tygodnie to zabawa z luką hossy i oporem 5,39. Opór pozostał niepokonanym oporem a kurs w piątek wrócił ponownie do luki. Niestety wsparcie ze strony trendu 80 sesyjnego nie zostało wykorzystane w środę, ale można było przy najmniej zaobserwować zwiększone obroty. Jednak niedźwiedzie okazały się nieznacznie silniejsze.
Synthos - układ dzienny
 Problemem stały się aktualnie średnie krótkoterminowe, ponieważ zaczynają działać jak opór. Jeśli kurs zejdzie poniżej 5,02 to zamykam pozycję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz