niedziela, 22 stycznia 2012

Synthos - 2012 tydzień 3

W tym tygodniu portfel  został ponownie uzupełniony o akcje Synthos. Obserwowaliśmy znaczny wzrost wartości akcji, podobnie jak w przypadku EkoExport. Jednak między tymi dwoma przypadkami różnica jest widoczna w obrotach. Patrząc na EkoExport widać wyraźny skok obrotów, natomiast w przypadku Synthos obroty nieznacznie były wyższe od średniej. Mimo wszystko zdecydowałem się na zakup akcji. W czwartek pokonany został opór 4,98, który początek miał w czerwcu 2011. W ostatni piątek kurs oparł się dokładnie o 4,98. Mam nadzieję, że możemy zacząć mówić o tym poziomie jak o wsparciu a nie oporze. Ale o tym przekonamy się w najbliższym tygodniu.
Synthos - układ tygodniowy


 Na wykresie tygodniowym widać wyraźnie z jak dużym wzrostem mieliśmy do czynienia. Średnie krótkie mocno ruszyły w górę, średnie długoterminowe mają co nadrabiać. Byłoby dobrze, żeby kurs ustabilizował się w okolicach 5,00 a potem spokojnie ruszył w górę.
Synthos - układ dzienny
Synthos - układ dzienny
Tradycyjnie już sprawdziłem wykres punktowo symboliczny z serwisu czasnazysk.pl.
Wykres punktowo-symboliczny na podstawie czasnazysk.pl
Według wykresu XO 17 stycznia padł sygnał zakupu z teoretycznym zasięgiem wzrostu 6,74. Uzyskanie takiego zasięgu oznaczałoby ustanowienie nowego szczytu historycznego.
Potencjalny zakres korekty wyznaczyłem na razie na 4,82.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz