środa, 11 stycznia 2012

Eko-Export - nowy rekordOstatnie dwa dni przyniosły znaczne wzrosty. Wybicie zostało potwierdzone wysokimi, długo nie notowanymi obrotami. Dzisiejszy dzień to nowy rekord historyczny. Oprócz dużego wzrostu wartości akcji, wzrostu obrotów zanotowaliśmy dwie luki hossy. Pierwsza 1 groszowa wczoraj, oraz dzisiaj 18 groszowa. Poprzedni szczyt 9,03 oraz dzisiejsza luka hossy na pewno będą stanowiły duże wsparcie dla kursu.

EkoExport - układ dzienny

Spółka krótko terminowo i średnio terminowo jest w hossie. Aktualny wzrost trwa już od połowy września 2011. W ciągu dwóch dni udało się pokonać wszystkie opory i ustanowić nowy rekord.


EkoExport - układ dzienny
Średnie długoterminowe systematycznie rosną od pierwszej dekady października. Jedynie zniżkująca jest nadal linia trendu 200 sesyjnego.

EkoExport - układ dzienny
Można zadać pytanie dokąd zmierza kurs? Jak długo trzymać akcje? Posługując się wykresem punktowo symbolicznym można uzyskać odpowiedź na temat oczekiwanego wzrostu kursu. I tak dzięki portalowi czasnazysk.pl można dowiedzieć się, że sygnał kupna padł 23 grudnia 2011 a teoretyczny zasięg kursu to 15,02.

Wykres punktowo - symboliczny EkoExport - czasnazysk.pl
Wybicie kursu EEX zbiegło się z wywiadem w TV Biznes z Prezesem Zarządu Jackiem Dziedzicem. Czy zdarzenie to miało jakieś większe znaczenie dla zachowania się kursu? Raczej nie. Właściwie nie dowiedzieliśmy się nic nowego, o czym spółka nie informowałaby już wcześniej.
Ostatnio także spółka otrzymała tytuł Mistrza GPW 2011 w II edycji Mistrzostw Spółek Giełdowych zorganizowanych przez Puls Biznesu.