środa, 11 stycznia 2012

Eko-Export - nowy rekordOstatnie dwa dni przyniosły znaczne wzrosty. Wybicie zostało potwierdzone wysokimi, długo nie notowanymi obrotami. Dzisiejszy dzień to nowy rekord historyczny. Oprócz dużego wzrostu wartości akcji, wzrostu obrotów zanotowaliśmy dwie luki hossy. Pierwsza 1 groszowa wczoraj, oraz dzisiaj 18 groszowa. Poprzedni szczyt 9,03 oraz dzisiejsza luka hossy na pewno będą stanowiły duże wsparcie dla kursu.

EkoExport - układ dzienny

Spółka krótko terminowo i średnio terminowo jest w hossie. Aktualny wzrost trwa już od połowy września 2011. W ciągu dwóch dni udało się pokonać wszystkie opory i ustanowić nowy rekord.


EkoExport - układ dzienny
Średnie długoterminowe systematycznie rosną od pierwszej dekady października. Jedynie zniżkująca jest nadal linia trendu 200 sesyjnego.

EkoExport - układ dzienny
Można zadać pytanie dokąd zmierza kurs? Jak długo trzymać akcje? Posługując się wykresem punktowo symbolicznym można uzyskać odpowiedź na temat oczekiwanego wzrostu kursu. I tak dzięki portalowi czasnazysk.pl można dowiedzieć się, że sygnał kupna padł 23 grudnia 2011 a teoretyczny zasięg kursu to 15,02.

Wykres punktowo - symboliczny EkoExport - czasnazysk.pl
Wybicie kursu EEX zbiegło się z wywiadem w TV Biznes z Prezesem Zarządu Jackiem Dziedzicem. Czy zdarzenie to miało jakieś większe znaczenie dla zachowania się kursu? Raczej nie. Właściwie nie dowiedzieliśmy się nic nowego, o czym spółka nie informowałaby już wcześniej.
Ostatnio także spółka otrzymała tytuł Mistrza GPW 2011 w II edycji Mistrzostw Spółek Giełdowych zorganizowanych przez Puls Biznesu.

5 komentarzy:

 1. Klika minut po rozpoczęciu sesji pękła psychologiczna bariera 10 zł. Aktualne maksimum to 10,20 zł. Wydaje mi się jednak, że dzień zakończymy tuż pod 10 zł. Byłoby dobrze teraz uspokoić trochę kurs. Zbudowac bazę w okolicach 10 zł do dalszego ruchu w góre.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam myślałem wczoraj nad zakupem spółki , wciąż czekam na jakąś małą korektę a tu walor dalej grzeje .Co Pan myśli o Amice i Netii które podobnie jak Eko wybiły się z krótkookresowej konsolidacji?Nie wiem czy Netia już nie skonsumowała całego wzrostu ?Uzbierało mi się trochę tych spółek ,Wasko/Sygnity?Action,Colian/Graal ,Kruk.Odpowiednio spółki z branży informatycznej spółki spożywcze i wreszcie spólka według mnie z grupy spółek raczej defensywnych.Wolałbym napisać na priv...Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o Amicę, to kreski wyglądają dość ciekawie. Właściwie droga wolna do około 41 zł. Wykres XO mówi nawet o wzroście do 50,90 zł. Jednak dużym minusem jest płynność. Jeśli coś zacznie się dziać to nie będzie komu sprzedać akcji. Oczywiście problem ten występuje także w przypadku EEX chociaż w mniejszym stopniu.
   Jeśli chodzi o Netię to sytuacja jest zupełnie inna. Obrót na spółce jest duży. Zresztą już w grudniu interesowałem się ta spółka, ale 21 grudnia zadziałał stop loss. Od tego czasu spółka pokonała lukę hossy, opór 5,29 i co najważniejsze dzisiejsze zamknięcie potwierdziło pokonanie luki bessy z 3 sierpnia 2011. Średnie rosną. Czekam na drobne odreagowanie, uspokojenie wzrostu. Jeśli kurs utrzyma się powyżej luki bessy to robię zakupy.
   Wasko jest spychane w dół przez średnie - odpada.
   Sygnity - długoterminowy trend malejący (od 2007r.) - owszem możliwy krótkoterminowy wzrost do około 21,40.
   Action - jeśli dobrze popatrzyłem to dzisiaj mamy wybicie z trójkąta tworzącego się do grudnia 2007. Dzisiaj wzrost obrotów. Ale średni wolumen bardzo niski. Ten sam problem co Amica.
   Graal - interesowałbym się nim jeśli przekroczy 10 zł.

   Usuń
 3. Już nie grzeje. Dzisiaj rano, gdy kurs poszybował powyżej 10,20 był dobry moment na sprzedaż. Niestety sam się zagapiłem. Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja pod koniec dnia.
  Jeśli chodzi o Netię to właśnie wczoraj ją oglądałem (zresztą aktualizowałem stronę ze swoimi obserwacjami). Na pierwszy rzut oka wygląda obiecująco, wybicie w górę i zamknięcie powyżej luki hossy. Postaram się dzisiaj dokładniej przyjrzeć się tej spółce.

  Jeśli chodzi o priv to: SwiatWedlugLescza at gmail dot com

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuje za odpowiedź Pozdrawiam serdecznie Wojtek

  OdpowiedzUsuń