sobota, 28 stycznia 2012

Eko Export - 2012 tydzień 4Spółka Eko Export w mijającym tygodniu ponownie przypomniała o sobie. Właściwie do czwartku nic szczególnego się nie działo. Powolne osuwanie się kursu przy malejących obrotach. Piątek rozpoczął się trochę większym spadkiem. Kurs krążył w okolicach 10,50. O godzinie 13:11 następuje gwałtowna wyprzedaż, ponad 19 tys. akcji zmienia właściciela, jednocześnie zbijając kurs poniżej 10 zł, a dokładnie 9,78. Kto był gotowy i przekonany o dalszych wzrostach ten kupował akcje. Godzinę później14:10 kurs nieśmiało zaczyna piąć się w górę. Dzień zakończył się wzrostem do 10,29. Na wykresie dziennym mamy potężną świecę młot. Czyżby zapowiedź dalszych wzrostów? No cóż byki na pewno pokazały siłę, nie pozwalając na zanegowanie wzrostowej świecy z 17 stycznia.

EkoExport - układ dzienny
Średnie długoterminowe nadal pną się w górę, natomiast pierwsze krótkie średnie zaczynają opadać. Dolny cień świecy młot znalazł się w pobliży 50% zniesienia fibo.Teraz czekamy na poniedziałkowe potwierdzenie sygnału wzrostu.

Na wykresie tygodniowym możemy obserwować trzeci tygodzień zwiększonych obrotów.
EkoExport - układ tygoniowy
 Dość ciekawy jest wykres 60 minutowy.
EkoExport - układ 60 minutowy
Na wykresie widać jak doszło do odbicia kursu od wsparcia wyznaczonego od września. Co więcej na wykresie można dopatrzyć się sygnałów kupna na MACD i RSI.
EkoExport - układ 60 minutowy

5 komentarzy:

 1. Witaj, czy moglbym zapytac o GETIN I DSS? Chciałbym jeszcze zapytac co sadzisz o wskazniku DMI z wbudowanym ADX?

  Dziekuje, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. GETIN - już takie skoki obrotów mieliśmy w grudniu i styczniu, teraz wygląda to trochę lepiej na RSI i MACD, odczekałbym aż przebije około 2,70 - opór wyznaczony od lipca 2011.

  DSS - porusza się w kanale spadkowym. Na wykresie tygodniowym dwie świece młot. Drugą odczytuję, jako potwierdzenie wzrostu. Wzrost obrotów należy odczytać jako potwierdzenie zmiany kierunku ruchu. Jeśli kurs przebije się przez krótkie średnie około 8,50 to będzie sygnałem zmiany kierunku, przynajmniej krótkoterminowego.

  Osobiście wolę wybierać między spółkami, które już są w trendzie wzrostowym. Jest to bezpieczniejsze. Jeśli chodzi o DMI to nie znam się zupełnie na tym. Skupiam się na analizie średnich i na tej podstawie podejmuję decyzje o zakupach i sprzedaży.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziekuje serdecznie, na Getinie mamy wlasnie 2,51zł czy mozna juz kupowac? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mogę powiedzieć, że można czy też należy kupować. Jestem w stanie wyrazić tylko swoje zdanie na ten temat oraz to czy ja bym kupił. Otóż ja bym nie kupił. Dlaczego? Od kwietnia 2011 obowiązuje trend spadkowy. Poruszamy się w kanale spadkowym. Nie kupiłbym także dlatego, że trzy białe świece to trochę za mało aby przekonać mnie o zmianie trendu. Kiedy bym zaczął się zastanawiać nad kupnem?
  1. Przebicie się przez opór jakim jest górna linia wyznaczająca kanał spadkowy - około 2,73 zł.
  2. Pokonanie ostatniej luki bessy - 2,86 zł. - tutaj zacząłbym myśleć na kupnem
  3. Pokonanie oporu 3,18 zł. przy zwiększonych obrotach - prawdopodobnie kupiłbym po pierwszej zniżce po przebiciu szczytu.
  Oto jak to wygląda na wykresie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja wszystko rozumiem, jestem bardzo wdzieczny za pomoc, jeszcze sie ucze. Kupiłem w poniedziałek troche DSS po 7,30zł przebiło prog 8,50zł i zastanawiam sie czy nie dobrac, choc obroty maleja.

  Znalazłem tez inna ciekawą strone http://www.biznesradar.pl/notowania/DSS#at pokazuje MOCNE KUPUJ.

  Bede wdzieczny za Twoje zdanie, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń