niedziela, 22 stycznia 2012

Eko Export - 2012 tydzień 3Akcje Eko Export w mijającym tygodniu nadal cieszyły się dużym powodzeniem. Pokonały barierę 11 zł i właśnie w tych okolicach przebiegała końcówka tygodnia. Od września 2011 kurs cały czas pnie się w górę. W poprzednim tygodniu akcje pokonały historyczny szczyt z przeszło ponad roku (grudzień 2010).
Eko Export - układ miesięczny


W układzie tygodniowym widać wyraźny wzrost obrotów w ciągu dwóch ostatnich tygodni.
Eko Export - układ tygodniowy
Porównując wykres w układzie dziennym z poprzedniego tygodnia widać zmianę linii trendu 200 sesyjnego. Aktualnie linia ta przyjęła kierunek poziomy. Jeśli nie nastąpi nagła, silna korekta to w nadchodzącym tygodniu powinniśmy już mieć rosnącą linię trendu 200 sesyjnego. Byłoby dobrze aby w nadchodzącym tygodniu kurs trochę ustabilizował się. Dzięki temu średnie trochę podgoniłyby kurs akcji. W chwili obecnej widzę psychologiczne wsparcie na poziomie 11 zł. Dodatkowo poziom ten wyznacza ostatnia duża biała świeca oraz linie trendu 20 sesyjnego. Zniesienie 23,6%  fibo to poziom 10,69 zł. Myślę, że właśnie w tych granicach spędzimy nadchodzący tydzień. Średnie długoterminowe są jeszcze poniżej wartości pokonanego szczytu historycznego (9,03).
Eko Export - układ dzienny
 Na wykresie 60 minutowym można zaobserwować pod jakim kątem kurs wspinał się w górę.
Eko Export - układ 60 minutowy
Zakładam dokupienie akcji EkoExport jesli kurs dotrze w okolice 10,70 zł.

Przeglądając Podsumowanie roku 2011 i plany na przyszłość - komentarz Zarządu można znaleźć informacje o planowanej wypłacie dywidendy za rok 2011. Jeśli Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zaakceptuje propozycje zarządu to można spodziewać się wypłaty dywidendy na poziomie 0,20 zł. za akcje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz