niedziela, 4 grudnia 2011

Wig20 - analiza, tydzień 48


Zaczynamy podsumowanie kolejnego tygodnia roku 2011. Na pierwszy rzut WIG20. Rozpoczęliśmy nowy miesiąc, ostatni w tym roku. Dlatego też na początek przyglądamy się wykresowi w układzie miesięcznym. Październik to duże odreagowanie spadków. Listopad brak zdecydowania do do kierunku, ale utrzymany poziom ponad połową świecy październikowej. Czyli zysk października nie został zanegowany. Grudzień rozpoczęliśmy od osunięcia się lekko w dół niebezpiecznie blisko połowy świecy październikowej. Wygląda to tak jakbyśmy wyhamowywali spadki i szykowali się do wzrostu. Przebicie wsparcia 2247 może oznaczać błąd z założeniach wzrostu w grudniu Wig20.
WIG20 - układ miesięczny
Na razie przyjmuję, że poziom ten obroni się. Na wykresie tygodniowym widać jak zostało rozpoczęte budowanie prawego ramienia formacji oRGR. Cały czas przyjmuję, że zostanie ona uformowana do końca. Na wykresie tygodniowym można także zobaczyć wpływ poziomu 2247 na zachowanie się WIG20.
WIG20 - układ tygodniowy
W chwili obecnej średnie długoterminowe stawiają opór dalszym wzrostom. Jednak chęć wzrostów widać na rynku, widać także chęć wspomagania takiego wzrostu ze strony instytucji finansowych.

WIG20 - układ dzienny
W układzie dziennym wyznaczony przeze mnie poziom 2247 oraz średnie długoterminowe stanowią ochronę przez osuwaniem się WIG20. Najsilniejsze wsparcie na wykresie dziennym widzę nieznacznie poniżej 2247 i jest to miejsce wyznaczone w połowie ostatniej dużej świecy wzrostowej.
Mniej więcej w tym miejscu jest także większe zgrupowanie średnich długoterminowych. W pobliżu znajduje się tez 50% ostatniego zniesienia fibo.
Jeśli chodzi o układ 60 minutowy to widać, jak WIG20 nie poradził sobie z poziomem 2300. Wsparcie ze strony SMA15 okazało się za słabe i zatrzymaliśmy się na SMA30. Poziom 2240 jest kolejnym wsparciem wyznaczonym przez lukę bessy oraz SMA45.
WIG20 - układ 60 minutowy
 Jak widać w każdym układzie przedstawionych wykresów w pobliży 2247 można wyznaczyć wsparcie, dlatego też zakładam, silne działanie tego poziomu i oczywiście dalszą realizację oRGR.

Wszystkich chętnych zapraszam do dyskusji. Będzie rajd św. Mikołaja czy nie? Jak myślicie? Komentujcie lub piszcie e-maile.
Gorąco zapraszam do wypełnienia ankiety dotyczącej rajdu św. Mikołaja.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz