sobota, 12 listopada 2011

WIG20 czy będzie oRGR?

Po analizie S&P500 czas na nasz WIG20. W ostatnim tygodniu można było odczuć dużą zmienność nastrojów spowodowaną informacjami z Włoch. Rynek nadal jest bardzo chwiejny. Sam uległem chwilowej panice, kupując RCSDXA0412. Jednak już następnego dnia pozbyłem się go. Spółki, które miałem w portfelu nie zanotowały jakiś specjalnych spadków, co więcej EKO Export wystrzeliła jak z procy! O co więc chodzi z tym straszeniem spadkami?

Najpierw wykres tygodniowy.
WIG20 - układ tygodniowy
 Wyrysowałem kanał spadkowy, do którego wrócił WIG20, czyli spadamy dalej. Może wyprzedaż jest słuszna? Następnie zobaczmy większe szczegóły - wykres dzienny.
WIG20 - układ dzienny
Tutaj sytuacja wygląda dość podobnie, ale ... pojawia się linia trendu 200 sesyjnego, która może być miejscem zwroty wartości indeksu. Niestety mamy trend spadkowy. Małe zbliżenie na ostanie dni.
WIG20 - układ dzienny
Widać, że zadziałało wsparcie oraz linia trendu 200 sesyjnego. Przyglądają się dokładnie temu fragmentowi można zobaczyć, że WIG20 wygląda jak przed wyrysowaniem formacji oRGR.
WIG20 - układ dzienny
Obserwuję, ostatnio pewną grupę spółek, które mimo spadków zachowują się bardzo silnie (Eko Export, Cormay, CD Projekt, Wasko i jeszcze kilka). Wręcz widać akumulację na tych spółkach. Dlatego szukam na wykresie indeksu możliwych wzrostów i czasu kiedy mogą nastąpić. Za powyższego wykresu wynika, że spadek na WIG20, zupełnie niewielki powinien zakończyć się w tym najbliższym tygodniu. Do końca listopada powinna zostać pokonana linia szyi i górna linia kanału spadkowego (około 28 listopada). Potem ... grudniowy rajd.  Podjąłem decyzję, że w najbliższym tygodniu powinienem wybrać pozostałe spółki do portfela i czekać na wzrosty.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz