niedziela, 30 października 2011

Podsumowanie - 43 tydzień

Podsumowanie tygodnia rozpoczynam od Ekoexport.

EKOEXPORT
Zgodnie z moimi oczekiwaniami kurs ruszył w górę przebijając 6,15, a nawet 6,50. Ku mojemu zadowoleniu w ostatnich dniach pojawiła się nawet luka hossy.
Ekoexport - układ dzienny

Kurs ponownie "wskoczył" w kanał wzrostowy. Najbliższy opór to 6,82. Oceniam, że wzrost trwa maksymalnie do 7,52 zł jeśli pokona wcześniej silny opór około 7,13 zł. Poziom 6,50 powinien zacząć działać jak wsparcie.
Ekoexport - układ 4 godzinny (wsparcie 6,50)
CORMAY
W ostatni czwartek zwiększyłem posiadanie akcji CRM o 30%. W obecnej chwili dobrze oceniam potencjał wzrostowy. Jednak trzeba uważać w najbliższych dnia, a być może nawet już w poniedziałek. Dlaczego? Rysując kreskę od 6 maja można zauważyć, że w piątek pokonaliśmy opór, jednak jeśli przypatrzymy się kresce wyrysowanej od 8 lipca to okazuje się, że jesteśmy jeszcze przed oporem. Ostatni wtorek i środa wskazywałyby, że obowiązujący jest opór wyrysowany od 6 maja. Jednak analizując wykres ze świecą 1 godzinną można dojść do wniosku, że jesteśmy jeszcze przed pokonaniem oporu. Będę spokojny gdy przebijemy się przez te dwie linie.
Cormay - układ dzienny
Cormay - układ dzienny
Cormay - świeca godzinna
Linie trendu 20, 80 200 sesyjne są aktualnie rosnące. Kurs znajduje nieznacznie poniżej trendu 200 sesyjnego.

RCGLDAOPEN
Od końca września wartość złota w USD systematycznie wzrasta. Jednak certyfikat RCGLDAOPEN ze względu na kurs dolara jest w krótkotrwałym trendzie spadkowym.
XAUUSD  - 2 godziny
Na chwilę obecną nie podjąłem decyzji związanej ze sprzedażą złota. W najbliższym czasie prawdopodobnie zostanie sprzedane, ponieważ zaczynam się rozglądać za spółkami, które uzupełnią mój portfel. Oczekuję, od rynknu jeszcze spadku w listopadzie i właśnie w tym czasie planuję dokonać zakupów.

3 komentarze:

  1. Witaj Leszczu. Co sądzisz obecnie o srebrze, zastanawiam się nad zakupem certa na srebro. Pozdro i życzę samych trafnych decyzji.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo przyjemnie się czyta Twojego bloga leszczu, tak trzymaj:) Pozdr

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję bardzo. Dzisiaj dołożyłem analizę srebra. Mam nadzieję, że się przyda.

    OdpowiedzUsuń