niedziela, 11 września 2011

Podsumowanie 36 tygodnia

Dawno nie było podsumowania tygodnia. Czas nadrobić zaległości. Ostatni tydzień był dla mnie łaskawy. Wzrosty na certyfikatach pozwoliły na naprawienie błędów wcześniej popełnionych, zwłaszcza na srebrze. Dodatkowo w tym tygodniu zainteresowałem się certyfikatem RCSDXA0412. Mam nadzieję, że nie za późno. Na razie obstawiam dalsze spadki na giełdach. Mam wrażenie, że gdy jeden temat medialny wywołujący spadki powoli cichnie to natychmiast pojawia się kolejny. Już, już powoli pojawia się popyt i ktoś wyciąga asa z rękawa i akcje lecą w dół. Na razie pozostaję przy certyfikatach srebro, złoto oraz certyfikat na spadek indeksu DAX. Zakładam, że w akcje będzie można się zaopatrzyć po niższej cenie.RCSILAOPEN

Na srebrze nadal wzrosty. Linie trendu 200, 80 i 20 sesyjnego skierowane do góry. W piątek na certyfikacie zanotowaliśmy nowe maksimum. Certyfikat zakończył sesję na poziomie 131,39 zł. Kwietniowe szczyt został pokonany.
RCSILAOPEN - dzienny

Na wykresie XAGUSD od końca czerwca kolejne dołki sę coraz wyżej.

XAGUSD - układ 2 godzinny
Na srebrze w USD szczyt kwietniowy nie został jeszcze pokonany.
XAGUSD - układ dzienny

RCGLDAOPEN

Certyfikat w piątek zanotował nowy historyczny szczyt 581,78 zł. Dzień rozpoczął się małą luką hossy. Końcowym efektem jest świeca równowagi. Obowiązuje trend rosnący.
RCGLDAOPEN - układ dzienny
Dwie luki hossy, które pojawiły się ostatnio powinny być wystarczająco silnym wsparciem aby na razie wybronić się przed zejściem poniżej 560 zł. Dalsze wzrost zależy od spadków cen akcji i podsycania nastrojów kolejnymi problemami. Wg analizy punktowo-symbolicznej obowiązuje sygnał kupna z teoretycznym zasięgiem kursu 931,89 zł ! Czyli czeka nas jeszcze trochę wzrostów :-).

RCSDXA0412

W tym tygodniu zainteresowałem się certyfikatem RCSDXA0412. Pozwala zarabiać jeśli indeks DAX spada. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem był zakup certyfikatu na początki sierpnia. Jednak jak pisałem wyżej zakładam, że giełdy jeszcze jakiś czas będą odnotowywać spadki, dlatego liczę także na ten certyfikat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz