niedziela, 15 maja 2011

Podsumowanie - tydzień 19

Puławy
Na razie nie udało się trwale przekroczyć oporu 124,90. Wykres tygodniowy ukazuje długi biały korpus oraz wzrost obrotów. Wykres dzienny zamknął się w piątek świecą wysokiej fali przy największych prawie od miesiąca obrotach. Oznacza to, że mieliśmy do czynienia z dystrybucją akcji. Z dystrybucją mamy do czynienia gdy na wysokim poziomie cenowym, przy praktycznie nie zmieniających się cenach (kurs otwarcia, zamknięcia) następuje silne zwiększenie wolumenu.
Puławy -tygodniowo

Puławy - dziennie
Jeśli chodzi o piątkową świecę wysokiej fali to widzę następujące pozytywne elementy:
  • świeca ma dłuższy dolny sieć niż górny - niedźwiedzie przeprowadziły silny atak jednak byki obroniły swoje pozycje,
  • spadek odbił się od średnich długoterminowych, co może oznaczać, że ruch długoterminowy jest silny i na razie niezagrożony,
  • zamknięcie 124,70 i tak oznacza wzrost oraz wpływa na dalszy wzrost średnich długo i krótkoterminowych. 
Zejście kursu poniżej 119,90 będzie oznaczało dla mnie zamknięcie tej pozycji.

Cormay
Na wykresie tygodniowym wyrysowała się w ostatnim tygodniu świeca wisielca. Poprzednia świeca to spadająca gwiazda. Wydźwięk świec nie jest zbyt pozytywny.  Długi dolny cień pozornie świadczy o sile byków. Jednak oznacza także, że na rynku miał miejsce silny spadek, a dominacja popytu nie jest już pewna. Potwierdzeniem formacji jest zamknięcie kolejnych notowań poniżej korpusu wisielca. Zamknięcie się kursu poniżej 15:60 oznacza dla mnie zamknięcie pozycji.
Cormay - tygodniowo

Cormay - dziennie
Patrząc na wykres tygodniowy można zobaczyć, że kurs od początku stycznia nie zamknął się poniżej średniej EMA8, nawet EMA7. Aktualnie dolny cień ostatniej świecy opiera o średnią EMA8. Podobnie sprawa wygląda na wykresie dziennym tylko średnią wsparcia jest EMA15. W ciągu pięciu ostatnich miesięcy takie zbliżenia kursu do średnich kończyły się ruchem w górę. Najbliższe dni pokażą, czy wisielec zostanie potwierdzony, czy zanegowany.
Na koniec dwa linki:
Police
Luka hossy z 26 kwietnia została zamknięta. Kurs zbliża się do wsparcie 13,80, właściwie już było nawet przekroczone. Piątek to świeca młot z dość długim dolnym cieniem. Jeśli spadek ma zostać zatrzymany to kurs powinien pozostać powyżej 13,80.
Police - dziennie

Police - tygodniowo

KGHM
Sytuacja nie wygląda najlepiej. Duży wolumen na spadkach. W czwartek odnotowany młot, ale w piątek nie znalazł potwierdzenia. Musimy poczekać na poniedziałek. Średnie krótkoterminowe spadają, a sam kurs spadł już poniżej EMA45. Linia trendu 20 sesyjnego zdecydowanie skierowała się także w dół.
KGHM - układ dzienny
Po ogłoszeniu, że KGHM zamierza wypłacić dywidendę w wysokości 8 złotych kurs spadł o 4%. Według wcześniejszych deklaracji miało to być 11,4 zł. Rada nadzorcza zaopiniuje rekomendację zarządu na posiedzeniu 18 maja.

Groclin
Początek tygodnia to próba pokonania szczytu z lutego. Chyba zbyt szybko byki zapragnęły pokonać szczyt i już w środę niedźwiedzie zaatakowały. Potem mieliśmy świecę młot, która została potwierdzona w piątek. Brakło jedynie większych obrotów. Prawie udał się zanegować czarną świecę ze środy.
Groclin - dzienny
Ekoexport
Na wykresie tygodniowym dwie ostatnie świece to świece młot. Wykres dzienny jest jeszcze ciekawszy, już dwukrotnie pojawiło się dno ostatniego objęcia, a tydzień zakończył młot. Moje odczucie jest takie, że nareszcie zbliżamy się do ruchy w górę.
Ekoeksport - dziennie

Ekoeksport - tygodniowo
RCSILAOPEN
Wydaje mi się, że korekta na srebrze powoli kończy się.
RCSILAOPEN - dzinnie
Czas odrobić straty :-).


Optimus
W tym tygodniu zagościł w moim portfelu optimus. Już w poniedziałek premiera gry Wiedźmin2. Oczywiście zakładam wzrost w kierunku magicznych 10 zł.

Kredyt Bank
Kredyt Bank na razie odbija się od 17,46. Obroty nadal niskie. Handel akcjami ostatnio zaczynał się dość późno.
Kredyt Bank - układ dzienny
Powoli zbliżamy się do momentu gdy kurs będzie musiał się zdecydować czy chce rosnąć czy tez spadać ...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz