niedziela, 1 maja 2011

Czy RCSILAOPEN kupione zbyt wcześnie?

W związku z kupnem RCSILAOPEN pojawił się komentarz sugerujący, że kupno w chwili obecnej jest niezbyt dobrym pomysłem ze względy na fakt, że w ostatni tygodniu srebro w USD wyrysowało podwójny szczyt na wykresie godzinowym.
Podwójny szczyt - wykres godzinowy
Kanał wzrostowy
Kanał wzrostowy, dodatkowo wstęga Bollingera
Analizując powyższe wykresy uznaję, że zakup nastąpił zbyt obecnie wcześnie. Chociaż przebicie 50$ wcale nie daje nam gwarancji, że srebro będzie biło kolejne rekordy. Dodatkowo 2011-04-25 mamy szpulkę, którą można odczytać jako ostrzeżenie, że "byki" nie są w stanie utrzymać wzrostu. Jednak już dwa dni później mamy piękną, dużą, białą świecę. Wzrost o 4,85%. Ostatni taki silny wzrost był 18 listopada 2010. Następnie dwa dni to udana obrona wzrostu. Dlatego uważam, że w najbliższych dniach uda się obronić wzrost białej świecy.
Wzrost z 27 kwietnia to reakcja na działania pana Bernanke: Na wczorajszym posiedzeniu Komitetu Otwartego Rynku podjęto jednogłośnie decyzję o utrzymaniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie, wynoszącym 0 - 0,25 proc. Natychmiast zareagowały rynki złota i srebra, na których ceny kruszców osiągały rekordowe poziomy." Generalnie ignorowanie inflacji w USA powoduje wzrosty metali szlachetnych.
Ważne dla mnie poziomy obrony:
Przebicie połowy białej świecy wzrostowej będzie mogło oznaczać dużą korektę. Na chwilę obecną zakładam wzrost, ewentualnie utrzymanie aktualnego poziomu przez najbliższe dni.

Natomiast przyglądają się RCSILAOPEN to na wykresie dziennym widzimy, opóźnioną o jeden dużą białą świecę, z dużą luką hossy, która będzie dla nas poziomem wsparcia na najbliższe dni.
RCSILAOPEN - dzienny

Tak duża luka już wcześniej była znaczącym wsparciem. Dlatego na razie zakładam wzrost.
RCSILAOPEN - dzienny

W dłuższej perspektywie widzę wzrost cen srebra ze względu na naraz większe jego wykorzystanie przez przemysł elektroniczny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz