niedziela, 3 kwietnia 2011

Podsumowanie - tydzień 13

Poniżej krótkie podsumowanie kolejnego, już 13 tygodnia.

Puławy
Moje wyobrażenie co do kursu Puław nie do końca sprawdziło się. W tym tygodniu mieliśmy dwie świece z długimi dolnymi cieniami. Kurs generalnie poruszał się w luce cenowej z 11 marca 2011. Piątek przyniósł zamknięcie na górnym poziomie tej luki. Patrząc na wykres miesięczny można stwierdzić, że mamy zastój. W ciągu dwóch ostatnich miesięcy nie wiele się zmieniło.


Puławy - układ miesięczny

Przyglądając się wykresom, które przedstawiłem w Podsumowaniu 10 tygodnia postanowiłem sprawdzić co stało się ze wsparciem przedstawionym na tych wykresach. I jak to się zdarza, wsparcie stało się oporem.
Puławy - układ dzienny

Widać, że kurs w tym tygodniu poruszał się wzdłuż oporu. Idąc dalej w tym kierunku spotkamy lukę bessy z 22 lutego 2011. Kurs w tym tygodniu  tygodniu "wyślizgnął" się bokiem w wyrysowanego przeze mnie trójkąta. Kurs zaczął się poruszać miedzy dwoma liniami będącymi poprzednio ramionami trójkąta. Ostatni poniedziałek rozpoczęliśmy od wisielca jednak już we wtorek został zanegowany. Piątek zakończył się ponownie wisielcem z jeszcze dłuższym cieniem. Już jutro inwestorzy pokażą swoje nastroje. Ze względu na niezbyt wysokie obroty nadal wydaje mi się, że kurs powędruje w dół.

Police
Układ tygodniowy został obroniony. Kurs zgodnie z oczekiwaniem poruszał się w dół. Wsparcie, które wyrysowałem od 2010-12-10 zostało przebite, ale kurs zatrzymał się na 38,20 % zniesienia fibo.
W tym tygodniu powrót do wzrostów. Perspektywa oporu 12,30 czeka. Średnie EMA5 i EMA15 zbliżyły się do siebie. Ostatnio każde takie zbliżenie obfitowało później we wzrosty.
Police - dzienny
KGHM

W tym tygodniu widzieliśmy drobną korektę. Jednak na niższych poziomach cenowych akcje chętnie były kupowane, prawdopodobnie przez kapitał zagraniczny. Wydaje mi się, że w tym tygodniu poziom 187,50 zostanie przebity.
KGHM - układ dzienny

Grajewo
Sugerowałem, że w tym tygodniu rozpoczniemy wzrosty, nie do końca udało się z tym wzrostami, ale pojawił się istotny sygnał wzrostów - odwrócony młot na średniej EMA15 przy bardzo dużych obrotach. Obroty wygenerowane zostały wprawdzie przez praktycznie jedną transakcję (700k szt.). Niestety średnie EMA5 i EMA15 sugerują rozpoczęcie procedury sprzedaży. W układzie tygodniowym świece nie sa zbyt optymistyczne.

Grajewo - układ tygodniowy
W przypadku zamknięcia się kursu poniżej 18,50 zamknę tą pozycję
Grajewo - układ dzienny
Cormay
Zgodnie z moim oczekiwaniem mieliśmy korektę, chociaż nie tak niską jak zakładałem. Świadczy to o sile tego papieru. Ten tydzień może być jeszcze spokojny. Być może pod koniec tygodnia rozpocznie się ruch w górę.
Cormay - układ dzienny
EkoExport
Spółka Obserwowana od dłuższego czasu w tym tygodniu znalazła się w moim portfelu. 14 marca nastąpiło wybicie z trójkąta.Kurs ruszył w górę. Zakładam, że szykuje się do przebicia poziomu 8,00 oraz kolejnych szczytów historycznych. Postaram się więcej napisać w najbliższych dniach o tej spółce.


Kopex
Na ten tydzień zakładałem spadki nie niższe niż 20,45. Było nieznacznie niżej 20,40. Od wtorku kurs ruszył w górę. Ponownie zbliżając się do oporu 21,45. Myślę że tym razem atak powiedzie się.Układ tygodniowy bardzo pozytywny.
Kopex - układ tygodniowy
Kopex - układ dzienny
Kredy Bank
Wyrysowany na zakończenie poprzedniego tygodnie potężny odwrócony młot już w poniedziałek dał o sobie znać. Wzrostom z tego tygodnia brakuje jednak nadal wyższych obrotów. Obawiam się, że ponownie atak na 17,45 może się nie udać.
Kredyt Bank - układ dzienny


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz