niedziela, 20 marca 2011

Podsumowanie - tydzień 11

Poniedziałek, wtorek i środa to spadki na giełdzie spowodowane informacjami napływającymi z Japonii. Od czwartku obserwowaliśmy już wzrosty. Pierwsze dni tygodnia były okazją do tańszych zakupów, jeśli ktoś miał gotówkę. Zaraz po tym jak przeczytałem informację o trzęsieniu ziemi w Japonii, zacząłem się zastanawiać czy sprzedać wszystkie akcje.W pierwszych godzinach reakcja polskiej giełdy nie była nerwowa dlatego postanowiłem pozostawić bez zmian cały portfel. Patrząc na to z perspektywy minionego tygodnia uważam, że zaraz po przeczytaniu informacji o wydarzeniach w Japonii należało sprzedać wszystko co posiadałem i odkupić w tym tygodniu.

Puławy
Niestety wsparcie, o którym pisałem w zaszłym tygodniu nie obroniło się. Początek tygodnia rozpoczął się luką bessy. Wykres tygodniowy zatrzymał się na ostatnim wsparciu.
Puławy - tygodniowy
Jeśli chodzi o formację RGR jest coraz wyraźniejsza. Właściwie jest już zbudowana. Najbliższe dnie to ostania szansa na zanegowanie formacji.
Puławy - RGR

Średnie EMA5 i EMA15 skierowały się w dół. EMA45 wyrównała do poziomu. Kurs z piątku zatrzymał się na wsparciu. Następne wsparcie to 99,30. Zejście kursu w tym tygodniu poniżej 103,50 jest dla mnie sygnałem do bezwzględnego zamknięcia pozycji.

Millennium
Scenariusz, o którym pisałem w zeszłym tygodniu niestety nie sprawdził się. Tydzień był tygodniem spadkowym. Spadki zatrzymały się na 5,23. Jeśli przyjrzymy się wykresowi od 2011-02-01 to zobaczymy, że okolice 5,20 odgrywały już kilkakrotnie role. Co jednoznacznie wskazuje na silne wsparcie na tym poziomie.
Millennium - tygodniowy
Millennium - dzienny
Na wykresie dziennym można zobaczyć trójkąt zniżkujący. Zakładam, że pod koniec kwietnia powinno nastąpić wybicie.
Millennium - dzienny
KGHM
KGHM w tym tygodniu ruszył w górę. Zamknięcie tygodnia powyżej średniej EMA15 i EMA5. W piątek EMA5 przebiła ponownie od dołu EMA15. Trend 20 okresowy wyraźnie rosnący. Podczas ruchu w górę w tym tygodniu można zauważyć także wzrost obrotów, co oznacza zwiększone zainteresowanie tymi akcjami przez kupujących. W niedługim czasie powinniśmy testować ostatni szczyt 187,30.
KGHM - dzienny
Grajewo
Zgodnie z tym co pisałem w zeszłym tygodniu, mogliśmy zaobserwować dzienne spadki kursu w okolice 18,11. Od połowy tygodnia mamy ładne wzrosty przy zwiększonych obrotach.
Grajewo - dzienny
 W tym tygodni oczekuję kontynuacji ruchu w górę.

Synthos
Przyznaje się, że nie dotrzymałem własnych ustaleń. Miał być stop loss na na 4,02. Nie ustawiłem go. Był to błąd. Gdyby został w poniedziałek zrealizowany to myślę, że w środę decydowałbym się na odkupienie akcji.  Żeby odnotować zysk - wystarczyło trzymać się ustalonych zasad.
Synthos - dziennuy
Spadek zatrzymał się na poziomie 50% zniesienia fibo. Trend 20 sesyjny zmienił się w malejący. Zakładam, że 3,80 jest silnym wsparciem. Największy obrót zanotowaliśmy właśnie na tym poziomie. Myślę, że właśnie w tym okolicach osoby, które pozbywały się akcji w poprzednim tygodni i w poniedziałek dokonały ich ponownego zakupu.
Synthos - dzienny
Myślę, że trend długoterminowy jest rosnący.

Cormay
Bardzo pozytywny tydzień. W piątek niestety nieudana próba ataku na szczyt 11,98. Najbliższy tydzień może przynieść drobną korektę, która pozwoliłaby na zbudowanie bazy do ataku na szczyt.
Cormay - dzienny


Police
Okolice 10,90 okazały się silnym wsparciem. Wsparcie przyda się przy ponownym ataku na ostatnie szczyty. Cały czas czekam na większe obroty.
Police - dzienny

Kopex
W tym tygodniu zauważalnie większe obroty. Tydzień zakończony ostrzegawczo wisielcem. W nadchodzącym tygodniu spodziewam się spadków do 19,90. Potem powinno nastąpić wybicie. Na wykresie tygodniowym mamy białą świecę, z długim dolnym cieniem.
Kopex - tygodniowo
Jeśli długi dolny cień powstaje w obszarze wsparcia to jest to informacja o słabnącej sile podażowej rynku.
Kopex - dziennie


Kredyt Bank
Wolumen w tym tygodniu był bardzo niski. Szczególnie było to widoczne w czwartek to 2300 szt. i piątek 7400 szt. Wykres tygodniowy to biała świeca równowagi, która cała mieści się w górnej połowie długiej, białej świecy poprzedniego tygodnia. Oznacza to, że pozytywny wydźwięk wzrostu z poprzedniego tygodnia nie został zanegowany.
Kredyt Bank - tygodniowo 


Kredyt Bank - dzienny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz