niedziela, 13 marca 2011

Podsumowanie - tydzień 10

Czas na podsumowanie 10 tygodnia 2011 r.

Puławy
Początek tygodnia wyglądał obiecująco jednak dwa ostanie dwa dni przyniosły spadki oraz 90 groszową lukę. Oczywiście sytuacja w Japonii miała wpływ na zakończenie tygodnia. Po długim przypatrywaniu się wykresowi dochodzę do wniosku, że najbliższe dni mają duże znaczenie. Kurs w piątek oparł się o linię wsparcia, którą można wyrysować od 2011-01-25 i niestety zamknął się poniżej średnich EMA5 i EMA15.
Puławy - układ dzienny
 
Przebicie wsparcia (ruch w dół) może oznaczać dalsze spadki. W tamtym tygodniu pisałem o formacji RGR. Jej negacja polegałaby na utrzymaniu wsparcia oraz znacznym ruchu w górę przy znacznie zwiększonym obrocie. Najlepsza byłaby w poniedziałek biała świeca taka jak 16 lutego. Zadanie może być za trudne do wykonania, mamy problemy w Japonii dodatkowo 90 groszową lukę.
Puławy - formacja RGR
W najbliższym tygodniu należy pilnie obserwować zachowanie kursu.

Millennium
W tym tygodniu kurs millennium zanotował także spadki. Dobrnęliśmy do wsparcia. EMA5 i EMA15 skierowały się w dół. Trend 20 sesyjny nadal rosnący. Myślę, że czwartkowa świeca młot przyniesie wzrosty. 


KGHM
Piątkowy kurs odbił się od linii wsparcia, która powstała w lipcu 2010 roku i zatrzymał się tuż poniżej średniej EMA45. Czwartek i piątek to świece młot na wykresie kursu miedzi. W piątek można było już zaobserwować wpływ na kurs KGHM.
 
Czas na ruch w górę.


Grajewo
Kurs w tym tygodniu nie wiele uległ zmianie. Poruszamy się w kanale, który wyrysowałem w zeszłym tygodniu.
Grajewo
Zakładam, że w nowym tygodniu zobaczymy małe spadki do okolic 18 zł (połowa długiej świecy). Następnie zakładam wybicie w górę wraz ze zrostem wolumenu.


Synthos
W piątek duże obroty, ale wygenerowane tak naprawdę przez kilka transakcji. Myślę, że ostatni tydzień to przykład "odleszczania". Kurs w połowie tygodnia wyłamał się z kanału wzrostowego i dotarł w piątek do wsparcia. Zakładam, że kurs odbije się w najgorszym wypadku od 4,19. Przebicie 4,02 będzie oznaczało dla mnie definitywne zamknięcie pozycji.Cormay
Udało się utrzymać lukę hossy z początku tygodnia. Jednak spadająca gwiazda z poniedziałku zrobiła swoje. Myślę, że mieliśmy do czynienia z typowym tygodniem korygującym przy zmniejszonych obrotach. 10,85 pierwsze wsparcie. Dość blisko jest także zniesienie 38,20% (10,74 zł.). Według mnie - marsz w górę na razie nie zagrożony. Police

Police to dynamiczny wzrost w tym tygodniu. Przebicie 11,80. Niestety w piątek kurs zamknął się tuż poniżej, a dokładnie 11,74. Brakło zdecydowanego wsparcia ze strony obrotów. Jednak mimo katastrofy w Japonii nie pozwolono w piątek na bardzo duży spadek. Czekam na ponowny wzrost powyżej 11,80.


Kopex

Początek tygodnia pod znakiem spadków, ale środa i czwartek przyniosły świece młot, a piątek dużą białą świecę. Niestety nie udało się odrobić strat z początku tygodnia. Na tej spółce także dotarliśmy do wsparcia. Myślę, że spółka ruszy na reszcie w górę.

Kredyt Bank
Tydzień przyniósł wzrost kursu, niestety przy niskich obrotach. Koniec tygodnia to wyrysowany wisielec. Jednak w układzie tygodniowym możemy obserwować piękną, białą, dużą świecę. Aby zanegować wisielca kurs w poniedziałek powinien zamknąć się powyżej 17,28. Jeśli pojawią się spadki to mogą dosięgnąć 16,70.
   
Alchemia
Zgodnie z moimi obawami przebicie luki hossy spowodowało znaczny ruch w dól. Alchemia została sprzedana przez stop loss już w poniedziałek. Niestety inwestycja ta przyniosła straty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz